O nas

Agnieszka Pogonowska

W zawodzie psychologa pracuję od 2007 roku. Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiki i Psychologii, studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studia podyplomowe: Akademia Trenerów Grupowych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Posiadam upoważnienie wydane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach do badań osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń. Ukończyłam kurs z podstaw psychoterapii krótkoterminowej skoncentrowanej na rozwiązaniach oraz z podstaw diagnozy neuropsychologicznej. Ukończyłam również 4-letni całościowy kurs psychoterapii w Śląskiej Szkole Psychoterapii w Gliwicach. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe i osobiste uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach.

Doświadczenie zdobywałam pracując w szkole z dziećmi i rodzicami, prowadząc zajęcia terapeutyczne, poradnictwo dla opiekunów i zajęcia z zakresu doradztwa zawodowego, prowadziłam warsztaty i szkolenia z zakresu umiejętności interpersonalnych, kreatywności i rozwoju osobistego dla pracowników i osób niepełnosprawnych, jako konsultant w Szpitalu Geriatrycznym z osobami starszymi, prowadziłam terapię osób doświadczających kryzysy, po wypadkach, również współpracowałam z Fundacją Rodzin Górniczych udzielając konsultacji psychologicznych i wsparcia osobom potrzebującym tego rodzaju pomocy. Od 2016 roku pracuję w gabinecie psychologicznym prowadząc psychoterapię indywidualną, par i rodzin.

Posiadam kilkuletnie doświadczenie w diagnozie psychologicznej oraz badaniach psychologicznych kierowców, górników, stanowisk wymagających szczególnej sprawności psychofizycznej oraz osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń, a także kwalifikowanych pracowników ochrony, detektywów i zawodów prawniczych.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Celem mojej pracy jest profesjonalna pomoc i wsparcie drugiego człowieka z poszanowaniem jego indywidualnych wartości i przekonań.

Justyna Zenowicz

Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego. Posiadam wykształcenie pedagogiczne i psychoterapeutyczne. Drogę psychoterapeuty rozpoczęłam w Śląskiej Szkole Psychoterapii atestowanej przez Sekcję Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, gdzie ukończyłam całościowe szkolenie z zakresu psychoterapii, oraz uzyskałam certyfikat I stopnia Asystenta Europejskiego Instytutu Psychodramy. Nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w rozmaitych szkoleniach, kursach i konferencjach dotyczących pracy z rodziną, dzieckiem i dorosłym. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam w Ośrodku Wczesnej Interwencji, Domu Dziecka, Świetlicy Środowiskowej, Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Od 14 lat w swojej pracy zawodowej na co dzień pomagam osobom doświadczającym wielu problemów, kryzysów, trudności w relacjach społecznych, partnerskich, rodzinnych.

Każdorazowo dostosowuję formę pomocy i pracy do zgłaszanej problematyki i potrzeb pacjenta. Specjalizuję się w nurcie psychodynamicznym, wykorzystując elementy psychodramy J. Moreno. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.

Moje motto:
” Każdy powinien mieć kogoś, z kim mógłby szczerze pomówić, bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny, czasami czuje się bardzo samotny”- E. Hemingway

Zapraszam do kontaktu Justyna Zenowicz 575-653-880.